رمز دوم اینترنت بانک

 1  
   بانکداری مدرن

رمز اول و دوم اینترنت بانک چیست و چه تفاوتی با رمزهای اول و دوم کارت دارد؟

تعداد مشاهدات: 8070 تاریخ ثبت: 1392/06/10  
   بانکداری مدرن

رمزهای اول و دوم اینترنت بانک رمزهایی متفاوت و مجزا از رمزهای اول و دوم انصارکارت هستند.

رمز اول اینترنت بانک برای ورود به برنامه اینترنت بانک انصار با استفاده از آدرس www.ansarbank.com استفاده می­شود، اما هنگامی که مشتریان بخواهند از سپرده­های خود و از طریق اینترنت بانک وجهی را انتقال دهند می­بایست که رمز دوم اینترنت بانک را نیز داشته باشند.

اما برای آشنایی بیشتر با تفاوت رمزهای کارت و اینترنت بانک مطلب ذیل را مطالعه کنید:

رمز اول کارت: برای دریافت وجه و یا خرید از پایانه­های فروش (دستگاه کارتخوان) در سراسر کشور استفاده می­شود. رمز اول کارت هنگام دریافت پاکت کارت توسط مشتری به ایشان تحویل می­شود و از طریق دستگاه خودپرداز قابل تغییر است.

رمز دوم کارت: این رمز در حقیقت برای پرداخت اینترنتی استفاده می­شود، یعنی انتقال وجه کارت به کارت، پرداخت قبوض، خرید شارژ تلفن همراه، خرید اینترنتی و...  استفاده می­شود. رمز دوم کارت از طریق دستگاه‌های خودپرداز قابل دریافت و تغییر است.

رمز اول اینترنت بانک: برای ورود به فضای اینترنت بانک و مشاهده موجودی، گرفتن صورتحساب و مشاهده تسهیلات استفاده می­شود. این رمز پس از درخواست مشتری در یکی از شعب بانک انصار قابل دریافت بوده و پس از ورود به اینترنت بانک انصار قابل تغییر است.

دقت داشته باشید که فضای اینترنت بانک متفاوت با فضای خرید و یا پرداخت اینترنتی است و برای پرداخت یا خرید اینترنتی رمز دوم کارت کافیست.

رمز دوم اینترنت بانک: برای جابجایی و انتقال وجه از سپرده­های خود به سایر سپرده­های بانک انصار و سپرده‌­های سایر بانکها و استفاده از امکانات شبکه ساتنا (انتقال وجه بین بانکی) وجود رمز دوم اینترنت بانک ضروری است. این رمز به درخواست مشتریان بانک انصار و ثبت آن در شعب بانک قابل دریافت بوده و پس از ورود به اینترنت بانک نیز قابل تغییر است.

تاریخ ثبت: 1392/06/10  
 1